fbpx
05 gru, 2023

Ortodoncja – wyłącznie kwestia estetyki czy już profilaktyka zdrowotna?

Ortodoncja to dziedzina stomatologii, która zajmuje się korekcją nieprawidłowości zgryzu i położenia zębów. Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na wizytę u ortodonty, nie tylko w celu poprawienia wyglądu swojego uśmiechu, ale również ze względu na korzyści zdrowotne. Czy ortodoncja to jednak tylko kwestia estetyki, czy może pełnić również rolę profilaktyki zdrowotnej?

Read More
15 paź, 2023

Dlaczego leczenie zębów mlecznych jest tak ważne?

Leczenie zębów mlecznych często bywa niedoceniane przez rodziców, którzy uważają, że te tymczasowe zęby nie mają większego znaczenia dla zdrowia dziecka. Tymczasem eksperci są zgodni – dbanie o zęby mleczne jest kluczowe dla prawidłowego rozwoju jamy ustnej oraz ogólnego zdrowia malucha. W niniejszym wpisie przedstawiamy trzy główne powody, dla których leczenie zębów mlecznych jest tak ważne.

Read More
12 cze, 2023

RTG zęba – kiedy i jak często można je wykonać?

Jeśli chodzi o zdrowie zębów, ważne jest, aby upewnić się, że podejmujesz niezbędne kroki, aby utrzymać dobry stan uzębienia. Jedną z metod diagnozowania problemów stomatologicznych jest rentgen stomatologiczny. Ten rodzaj zdjęcia może dostarczyć cennych informacji o stanie zębów i dziąseł. Ważne jest, aby zrozumieć, kiedy i jak często należy wykonywać RTG.

Read More
06 cze, 2023

Skąd bierze się nieprzyjemny zapach z ust i jak zapobiegać jego powstawaniu?

Problem z nieświeżym oddechem, zwany również halitozą, dotyka wielu ludzi. Jest on spowodowany przez wiele czynników, w tym przez niewłaściwą higienę jamy ustnej, schorzenia zębów i dziąseł oraz niektóre choroby ogólnoustrojowe. Na szczęście istnieje kilka sposobów zapobiegania nieświeżemu oddechowi i dbania o prawidłową pielęgnację uzębienia.

Read More
10 maj, 2023

Od czego uzależniona jest cena implantów zębowych?

Istnieje kilka metody uzupełniania ubytków uzębienia. Jednak najbardziej popularną jest wstawienie implantu stomatologicznego. Jest to dość kosztowny wybór, jednak cena nie jest zawsze taka sama. Wpływ na nią ma kilka czynników, zaczynając od rodzaju implantu, przez zastosowany materiał, po metodę wszczepienia. Warto poznać orientacyjne koszty takiego zabiegu.

Read More
11 kwi, 2023

Najczęstsze przyczyny występowania wad zgryzu

Nieprawidłowa budowa szczęk prowadzi do wad zgryzu. Mogą one zaburzać codzienne funkcjonowanie jamy ustnej, czyli: zniekształcać mowę, utrudniać jedzenie, czy nawet oddychanie. Żeby się przed nimi uchronić, należy jak najszybciej podjąć środki zaradcze, czyli zaraz po rozpoznaniu wady. W przyszłości ich zniwelowanie, czy skorygowanie może być już niemożliwe. Warto wiedzieć, jakie są najczęstsze przyczyny powstawania wad zgryzu.

Read More
06 kwi, 2023

Czy implanty zębowe trzeba wymieniać?

Jedną z najlepszych metod odbudowy ubytków zębowych jest zastosowanie implantów. Dzięki nim można wciąż cieszyć się pięknym uśmiechem. Wiele osób zastanawia się jednak jak długo? Implanty zębowe są uznawane za rozwiązanie bardzo trwałe i przez wiele lat odpowiednio spełniają swoje zadanie. Ale czy mogą one służyć przez całe życie? Warto wiedzieć, co ma wpływ na trwałość implantów i ile czasu mogą być używane.

Read More
21 mar, 2023

Dlaczego choroby przyzębia mogą być groźne dla całego organizmu?

Przyzębie to przede wszystkim: dziąsła, ozębna, kości wyrostka zębodołowego oraz cement korzeniowy. Choroby zębów wzbudzają lęk i motywują do natychmiastowego działania. Tymczasem, choroby przyzębia są bardzo często ignorowane. Jest to poważny błąd, ponieważ takie schorzenia mogą nieść przykre konsekwencje dla całego organizmu. Jakie mogą być choroby przyzębia i jakie są ich skutki? Warto to wiedzieć i zareagować w porę.

Read More
14 mar, 2023

Czy próchnica zawsze jest widoczna?

Wiele osób uważa, że zmiany próchniczne na zębach łatwo zaobserwować. Jednak, niekiedy dochodzi do sytuacji, że choroba rozwija się wewnątrz zęba, a z wierzchu wydaje się on całkiem zdrowy. Jest tzw. próchnica ukryta. Objawy można zaobserwować dzięki badaniu RTG, zazwyczaj pojawiają się między zębami. Czy można zapobiec powstawaniu ubytków? I w jaki sposób przebiega leczenie próchnicy ukrytej.

Read More
01 lut, 2023

Najważniejsze różnice między implantem a protezą zębową

Dla wielu osób piękny uśmiech to wizytówka. Dlatego tak ważne jest dbanie o uzębienie. Ubytki w nim mogą się przytrafić każdemu, ale współczesna stomatologia pozwala na ich uzupełnienie. Można skorzystać z różnych rozwiązań protetyki. Bardzo popularnymi wśród nich jest zastosowanie protezy zębowej lub implantów. Dzięki temu można odzyskać estetyczny uśmiech, a także uchronić się nieprzyjemnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Read More
01 lut, 2023

Jakie skutki dla zębów  i dziąseł może mieć niewłaściwie wykonane wybielanie?

Piękny i zdrowy uśmiech z pewnością wpływa na pewność siebie. Właśnie dlatego wiele osób poszukuje sposobów na szybką i skuteczną poprawę kondycji zębów. Mowa tutaj przede wszystkim o wybielaniu. Istnieją różne metody tego zabiegu, jednak najlepiej zlecić usługę doświadczonemu i zaufanemu dentyście. Do czego może doprowadzić niewłaściwie wykonane wybielanie? Jak zaszkodzi zębom i dziąsłom?

Read More
25 sty, 2023

Jak można zapobiegać paradontozie?

Paradontoza to choroba atakująca przyzębie, czyli struktury otaczające i podtrzymujące zęby. Na skutek nadmiernego odkładania się kamienia nazębnego dochodzi do nasilenia się kolejnych objawów: zaczerwienienia i obrzęku, częstych krwawień z dziąseł, problemów z nieświeżym oddechem czy nadwrażliwości zębów na wysokie i niskie temperatury. Co ważne, pacjenci z nieleczoną paradontozą nie tylko cierpią z powodu częstych zapaleń jamy ustnej, ale jeśli sięgnie ona głębszych struktur, może nawet doprowadzić do rozchwiania i utraty uzębienia.

Read More
20 sty, 2023

Kiedy należy rozważyć wstawienie protezy zębowej u dziecka?

Braki w uzębieniu nie są jedynie problemem dorosłych, lecz mogą się też przydarzyć młodzieży i dzieciom. Do utraty zębów w wieku rozwojowym dochodzi najczęściej na skutek próchnicy oraz urazów mechanicznych. Czasami można się również spotkać z wrodzonymi brakami zawiązków zębów (zarówno mlecznych, jak i stałych). Należy przy tym podkreślić, że nie należy bagatelizować przedwczesnej utraty zębów mlecznych, gdyż poważnie zaburza ona wzrost kości szczęki i kończy się brakiem miejsca na ząb stały. Efektem takiego stanu są stłoczenia, nieprawidłowe ustawienie zębów czy poważne wady zgryzu. To znów utrudnia mówienie, osłabia funkcję żucia i może stanowić przyczynę odrzucenia przez rówieśników.

Read More
17 sty, 2023

Czemu naturalne zęby są lepsze niż sztuczne?

Czy dostęp do metod uzupełniania braków zapewniających zarówno estetykę, jak i komfort użytkowania powinien oznaczać, że nie warto leczyć zębów, gdyż łatwiej jest je usunąć i zastąpić np. protezą? Absolutnie nie! Takie rozwiązanie może być brane pod uwagę dopiero wtedy, gdy wszystkie inne zabiegi wykonywane w ramach stomatologii zachowawczej zawiodą. W dalszej części wpisu podzielimy się 5 powodami, dla których dbanie o zęby stanowi jedną z najważniejszych inwestycji, jakie można realizować w trosce o zdrowie.

Read More
17 sty, 2023

Dlaczego warto zdecydować się na aparat ortodontyczny?

Wielu pacjentów boryka się z wątpliwościami związanymi z leczeniem ortodontycznym, a konkretnie z noszeniem aparatu. Z jednej strony zdajemy sobie sprawę, że takie rozwiązanie to ważny krok w stronę pięknego, trwałego uśmiechu. Z drugiej jednak strony kwestia odczuwania dyskomfortu czy nawet bólu w połączeniu z obawami dotyczącymi tego, jak będziemy wyglądać z metalowymi klamrami na zębach, sprawia, że nierzadko odwlekamy w nieskończoność decyzję o podjęciu terapii. Jak można się domyślić – zupełnie niepotrzebnie, zwłaszcza że aparat ortodontyczny pozwala uzyskać znacznie więcej niż tylko prosty zgryz!

Read More
30 lis, 2022

Usunięcie ósemek – kiedy jest konieczne?

Ósemki to zęby trzonowe znajdujące się na samym końcu łuków zębowych. Szacunki wskazują, że około 35% populacji wcale ich nie ma, natomiast u pozostałych osób najczęściej wyrzynają się między 17. a 25. rokiem życia. Ósemki odgrywają identyczną rolę jak pozostałe zęby trzonowe, czyli uczestniczą w dokładnym przeżuwaniu i rozdrabnianiu spożywanego pokarmu. Jeśli wyrżnęły się prawidłowo i dbamy o ich zdrowie, z całą pewnością będą nam służyć przez długie lata. Niestety, w niektórych przypadkach konieczne może okazać się poddanie zabiegowi ekstrakcji ósemek.

Read More
25 lis, 2022

Najczęstsze obawy związane z zabiegiem implantacji

Już sam opis implantacji potrafi wywołać u pacjentów nieprzyjemne odczucia, zwłaszcza gdy wyobraźnia podsuwa im obrazy wyjątkowo inwazyjnego, a przez to bolesnego zabiegu. Co gorsza, osoby wymagające leczenia nierzadko trafiają na sprzeczne informacje dotyczące jego przebiegu, przez co nie wiedzą, w co tak naprawdę powinny wierzyć. W efekcie do naszego centrum stomatologicznego OK Clinic w Gdańsku wielu pacjentów zgłasza się z szeregiem obaw i wątpliwości. Postaramy się je rozwiać w dalszej części tekstu!

Read More
19 paź, 2022

Jak rozpoznać zapalenie dziąseł?

Zapalenie dziąseł to choroba, którą wywołują toksyny wytwarzane przez bakterie bytujące na powierzchni zębów. Przypadłość ta dotyka wiele osób, a nieleczona może nawet doprowadzić do znacznie poważniejszego w skutkach zapalenia przyzębia, czyli paradontozy. Zapalenie jest najczęściej wynikiem niewłaściwej higieny jamy ustnej – odkładająca się płytka nazębna z czasem próbuje gromadzić się także pod dziąsłami, co przekłada się na ich podrażnienie. Schorzenie może być także konsekwencją nieodpowiedniej diety (ubogiej w witaminy i minerały), zażywania niektórych leków bądź urazów mechanicznych, spowodowanych np. przez źle dopasowaną protezę lub aparat ortodontyczny.

Read More
04 paź, 2022

Czym piaskowanie różni się od skalingu?

Czyszczenie zębów nie powinno się ograniczać wyłącznie do systematycznego ich szczotkowania, korzystania z nici dentystycznych oraz stosowania odświeżających płynów do płukania. Aby cieszyć się zdrowym i nienagannie pięknym uśmiechem, obok codziennej higieny jamy ustnej należy również umawiać się na regularne kontrole w gabinecie stomatologicznym. Podczas wizyty u dentysty konieczne może okazać się przeprowadzenie zabiegów higienizacyjnych, czyli takich, które mają na celu oczyszczenie uzębienia z kamienia nazębnego, osadów i przebarwień. Zalicza się do nich m.in. skaling i piaskowanie.

Read More
16 wrz, 2022

Jakie warunki trzeba spełnić przed zabiegiem wybielania w gabinecie stomatologicznym?

Nieskazitelnie biały uśmiech dodaje pewności siebie i jest jednym z ważniejszych elementów budowania pozytywnego wizerunku. Z tego powodu z roku na rok rośnie liczba zainteresowanych wybielaniem zębów w gabinetach stomatologicznych. Zabieg wykonywany u dentysty wyróżnia się wysokim poziomem bezpieczeństwa, gdyż specjalista kontroluje każdy etap wybielania. Istotne są także efekty, które pod okiem stomatologa będą dużo bardziej satysfakcjonujące niż te osiągane podczas samodzielnych prób. Warto jednak pamiętać, że choć wybielanie zębów ma charakter wyłącznie estetyczny, to do jego przeprowadzenia konieczne jest spełnienie odpowiednich warunków.

Read More
02 wrz, 2022

Dentofobia, czyli dlaczego boimy się wizyt u dentysty

Jeszcze kilkanaście lat temu strach związany z leczeniem zębów miał swoje uzasadnienie, gdyż wykonywane zabiegi nierzadko wiązały się z wieloma nieprzyjemnymi doznaniami. Dziś, mimo postępu technologicznego i rosnącej świadomości społecznej, lęk przed wizytami stomatologicznymi wciąż pozostaje powszechnym problemem. Negatywne emocje, które manifestują się na samo wspomnienie o dentyście, skutkują zwykle notorycznym odwoływaniem spotkań lub unikaniem kontroli, co w konsekwencji prowadzi do poważnych zaniedbań. Nieleczone stany zapalne przeradzają się wówczas w choroby wielonarządowe, a bakterie bytujące w jamie ustnej mogą przedostawać się do krwiobiegu i wywoływać m.in. choroby serca.

Read More
22 sie, 2022

Typy wypełnień w zależności od stosowanego materiału

Kiedy fragment korony ukruszy się pod wpływem urazu albo gdy dojdzie do rozwoju zmiany próchniczej i w efekcie do powstania ubytku, niezbędne staje się zabezpieczenie zęba, a następnie założenie wypełnienia. Nie tylko zapobiega ono dalszemu przedostawaniu się resztek jedzenia i drobnoustrojów w głąb zęba, ale ma także za zadanie przywrócić estetykę uśmiechu. Takie wypełnienia określane mianem plomb stomatologicznych mogą być wykonywane z rozmaitych materiałów. Różnią się one m.in. kolorem, mechaniczną wytrzymałością, odpornością na działanie czynników zewnętrznych, a także ceną. Co więcej, zanim dojdzie do zabiegu, zwykle możemy wybrać, z jakiego materiału zostanie wykonana nasza plomba, dlatego warto już zawczasu pogłębić wiedzę na temat dostępnych opcji.

Read More
17 sie, 2022

Jak szybko po usunięciu zęba można wstawić implant?

Po usunięciu zęba następują zmiany, które w bliższej bądź dalszej przyszłości mogą doprowadzić do poważnych zdrowotnych konsekwencji. W pierwszej kolejności obniżona zostaje nasza samoocena oraz poczucie wartości, choć luka w uśmiechu to nie tylko problem natury estetycznej, ale także funkcjonalnej. W sytuacji, gdy brakuje ciągłości w uzębieniu, utrudnia nam to spożywanie posiłków, jak również może dojść do rozchwiania pozostałych zębów i ich migracji w stronę powstałej po zabiegu ekstrakcji luki. W efekcie zwarcie ulega deformacji, pojawiają się zaburzenia czynnościowe i przeciążeniowe, a finalnie doprowadza to do wad zgryzu. Ponadto zanika wyrostek zębodołowy, co w razie konieczności założenia uzupełnienia protetycznego przekłada się na jego stabilność oraz trwałość. Aby temu przeciwdziałać, po ekstrakcji zęba należy jak najszybciej wstawić implant.

Read More
26 lip, 2022

Czy noszenie aparatu ortodontycznego musi być bolesne?

Wiele osób, które marzą o prostych zębach, zgłasza się do centrów stomatologicznych celem założenia aparatu ortodontycznego. Potrzeba ta wiąże się nie tylko z chęcią przywrócenia ładnego wyglądu, ale przede wszystkim uzyskania mocnego, zdrowego, równego zgryzu. Często jednak wizycie u specjalisty towarzyszą poważne wątpliwości dotyczące użytkowania aparatu ortodontycznego, a większość pacjentów jeszcze przed założeniem zadaje jedno zasadnicze pytanie: czy jego noszenie boli?

Read More
19 lip, 2022

Kiedy należy zdecydować się na protezę częściową, a kiedy na całkowitą?

Nad założeniem protezy musimy się zastanowić w obliczu konieczności usunięcia zębów lub uzupełnienia istniejących braków, zwłaszcza jeśli straciliśmy większą ich liczbę. Celem wykonania uzupełnienia protetycznego jest w takiej sytuacji przywrócenie czynności żucia, jak również poprawienie wymowy oraz wyglądu pacjenta. Funkcje te zostaną spełnione, jeśli sztuczne zęby pozostaną stabilne i będą miały optymalną retencję.

Read More
24 maj, 2022

Jak wygląda leczenie zębów w ciąży?

Ciąża to szczególny czas w życiu kobiety – stanowi zarówno wielkie szczęście, jak i swego rodzaju wyzwanie, ponieważ przemiany zachodzące w ciele przyszłej mamy przekładają się na jej zdrowie. Zmiany poziomu hormonów, do których dochodzi w trakcie ciąży, powodują m.in. zwiększenie zawartości mucyny w ślinie i obniżenie jej pH.

Read More
09 maj, 2022

Tkanki miękkie w jamie ustnej – kiedy powinny być obiektem wizyty stomatologicznej?

Choć pacjenci zgłaszają się do stomatologów przede wszystkim z problemami natury próchniczej bądź ortodontycznej, jama ustna to nie tylko zęby. Znajdują się w niej także tkanki miękkie – a konkretnie tkanka mięśniowa, nerwowa, łączna oraz nabłonkowa – które odgrywają rolę łącznika, chronią narządy, jak również wspierają działanie całego organizmu.

Read More
25 kwi, 2022

Jak powinna wyglądać pierwsza wizyta dziecka u dentysty?

Wraz z przyjściem dziecka na świat na rodziców spada odpowiedzialność za jego zdrowie oraz wychowanie. Jednym z aspektów prawidłowego rozwoju maluszka jest dbałość o stan jamy ustnej, co nie ogranicza się wyłącznie do leczenia już powstałych ubytków, ale polega przede wszystkim na wykształceniu dobrych nawyków, które przełożą się na późniejsze, dorosłe już życie pociechy.

Read More

Blog

W naszym Serwisie używamy plików cookies. Korzystając dalej z Serwisu, wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne, w każdej chwili można ją cofnąć poprzez zmianę ustawień dotyczących plików „cookies” w używanej przeglądarce internetowej. Kliknij „Akceptuję”, aby ta informacja nie wyświetlała się więcej. View more
Cookies settings
Akceptuję
Polityka prywatności oraz ciasteczek
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active
Ochrona prywatności Użytkowników jest dla OK CLINIC – PROFESSIONAL FAMILY DENTAL CARE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ szczególnie ważna. Z tego względu Użytkownicy Serwisu www.okclinic.pl mają zagwarantowane wysokie standardy ochrony prywatności. OK CLINIC – PROFESSIONAL FAMILY DENTAL CARE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ jako administrator danych dba o bezpieczeństwo udostępnionych przez Użytkowników danych. Celem Administratora jest również należyte informowanie Użytkowników o prawach i obowiązkach związanych z przetwarzaniem danych osobowych, szczególnie wobec treści przepisów o ochronie danych osobowych określonych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako „RODO”). Dlatego też, dbając o ochronę prywatności Użytkowników Serwisu, w niniejszym dokumencie Administrator informuje o podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych przekazanych przez Użytkowników w związku z korzystaniem przez nich z Serwisu www.okclinic.pl (dalej jako „Serwis”), sposobach zbierania, przetwarzania i ochrony danych osobowych, a także o prawach Użytkowników. Użytkownikiem jest każda osoba fizyczna, której dane dotyczą, korzystająca z serwisu internetowego www.okclinic.pl lub usług elektronicznych dostępnych za pośrednictwem Serwisu. Administratorem danych osobowych udostępnionych przez Użytkownika w Serwisie www.okclinic.pl jest OK CLINIC – PROFESSIONAL FAMILY DENTAL CARE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, Piekarnicza 3/9 80-126 Gdańsk, NIP 5833169317, (dalej jako „Administrator”).  
 1. ZGODA UŻYTKOWNIKA Korzystanie z Serwisu www.okclinic.pl przez Użytkownika oznacza, że Użytkownik akceptuje, że Administrator gromadzi oraz wykorzystuje dane osobowe zgodnie z niniejszą Polityką Prywatności.Dane osobowe Użytkownika Serwisu są przetwarzane przez Administratora w oparciu o jego zgodę, zaś w niektórych przypadkach opisanych w niniejszym dokumencie, w ramach prawnie uzasadnionego interesu Administratora. Użytkownik ma prawo w dowolnym momencie wycofać wyrażoną wcześniej zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.W przypadku, gdy nastąpi zmiana niniejszej Polityki Prywatności, a Użytkownik nadal będzie korzystał z Serwisu, to poczytuje się to za wyrażenie zgody na aktualne warunki Polityki Prywatności.
 2. DANE OSOBOWE PRZETWARZANE PRZEZ ADMINISTRATORA
  1. Sposób pozyskiwania danych osobowychAdministrator pozyskuje dane osobowe bezpośrednio od Użytkownika za pośrednictwem Serwisu, poprzez wypełnienie przez Użytkownika formularza kontaktowego dostępnego w Serwisie i przesłanie za jego pośrednictwem wiadomości do Administratora.Podanie danych osobowych zawartych w formularzu kontaktowym jest dobrowolne
  2. Rodzaje przetwarzanych danych osobowychAdministrator gromadzi za pośrednictwem Serwisu następujące dane osobowe dotyczące Użytkownika:
   1. Imię i nazwisko;
   2. Adres e-mail;
   3. Treść wiadomości.
   
 3. CELE PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCHSposób przetwarzania przez Administratora danych dotyczących Użytkownika zależy od sposobu korzystania przez Użytkownika z Serwisu i dostępnych w nim funkcjonalności. Administrator przetwarza dane osobowe Użytkownika w następujących celach:
  1. Komunikacji z Użytkownikiem.Administrator wykorzystuje dane osobowe Użytkownika w celu komunikacji z nim w spersonalizowany sposób. Komunikowane Użytkownikowi informacje dotyczą oferowanych produktów lub usług, bezpieczeństwa danych osobowych, aktualizacji sieci, przypomnień, ale również sugerowanych ofert Administratora lub jego partnerów. Komunikacja z Użytkownikiem dotyczy także obsługi Użytkownika. Dane osobowe wykorzystywane są w celu pomocy Użytkownikowi, rozwiązaniu problemów technicznych oraz odpowiedzi na jego skargi lub reklamacje.
  2. Przedstawiania Użytkownikowi ofert handlowych drogą elektroniczną.Celem korzystania z danych osobowych Użytkownika udostępnionych przez niego za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego w Serwisie jest komunikacja marketingowa prowadzona przez Administratora w ramach prowadzonej działalności, w szczególności przedstawianie ofert handlowych Użytkownikowi drogą elektroniczną.
  3. Przedstawiania Użytkownikowi ofert handlowych w kontakcie telefonicznym.Celem korzystania z danych osobowych Użytkownika udostępnionych przez niego za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego w Serwisie jest komunikacja marketingowa prowadzona przez Administratora w ramach prowadzonej działalności, w szczególności poprzez przedstawianie ofert handlowych Użytkownikowi w kontakcie telefonicznym.
  4. Przesyłania Użytkownikowi informacji drogą elektroniczną w ramach zapisu na newsletter Administratora.Celem korzystania przez Administratora z danych osobowych Użytkownika udostępnionych w ramach formularza zapisu na newsletter Administratora udostępnionego w Serwisie jest informowanie Użytkownika drogą elektroniczną (e-mailowo) o nowych produktach, usługach, promocjach lub wydarzeniach Administratora lub jego partnerów.
  5. Umożliwienia przesyłania przez Użytkownika komentarzy lub opinii.Administrator wykorzystuje dane osobowe Użytkownika w celu umożliwienia mu komentowania/opiniowania działalności, usług lub produktów Administratora lub podmiotów z nim współpracujących.
  Administrator może przetwarzać dane osobowe Użytkownika podane w formularzu kontaktowym również w następujących celach:
  1. w celu zawarcia i realizacji ewentualnej umowy pomiędzy Użytkownikiem a Administratorem oraz obsługi Użytkownika jako klienta Administratora zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. b) RODO;
  2. w celu prowadzenia rozliczeń finansowych z Użytkownikiem będącym klientem Administratora tytułem realizacji ewentualnej umowy zawartej między stronami, a także ewentualnego dochodzenia roszczeń od Użytkownika będącego klientem w ramach prawnie uzasadnionego interesu Administratora zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. f) RODO oraz spełnienia obowiązków prawnych Administratora wobec organów podatkowych na podstawie odrębnych przepisów zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. c) RODO;
  3. w celu realizacji działań marketingowych Administratora w ramach prawnie uzasadnionego interesu Administratora w rozumieniu art. 6 ust. 1 lit. f) RODO, a także zgodnie z oświadczeniami woli dotyczącymi komunikacji marketingowej złożonymi wobec Administratora. Zgody udzielone w zakresie komunikacji marketingowej (np. na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną lub kontakt telefoniczny w celach marketingu bezpośredniego) mogą być wycofane w dowolnym czasie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;
  4. w celu realizacji obowiązków prawnych Administratora wobec Użytkownika określonych w RODO, w rozumieniu art. 6 ust. 1 lit. c) RODO.
   
 4. UDOSTĘPNIANIE DANYCH OSOBOWYCHDane osobowe Użytkownika nie są przekazywane przez Administratora podmiotom trzecim.
 5. PRAWA UŻYTKOWNIKA
  1. Prawa Użytkownika Użytkownik na każdym etapie przetwarzania jego danych zapewniony ma szereg uprawnień pozwalających mu uzyskać dostęp do swoich danych, weryfikację prawidłowości przetwarzania danych, ich korektę, jak również ma prawo zgłoszenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, może żądać usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania lub przeniesienia danych.W przypadku chęci skorzystania przez Użytkownika z przysługujących mu praw jako podmiotu danych osobowych, może on się skontaktować z Administratorem za pomocą następujących danych kontaktowych: OK CLINIC – PROFESSIONAL FAMILY DENTAL CARE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, Piekarnicza 3/9 80-126 Gdańsk, rejestracja@okclinic.pl.
  2. Prawo wniesienia skargi do organu nadzorczegoUżytkownik, którego dane osobowe są przetwarzane przez Administratora ma prawo wnieść skargę do organu nadzoru właściwego w sprawach ochrony danych osobowych (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
 6. PLIKI COOKIES
  1. Administrator informuje, iż podczas korzystania z Serwisu w urządzeniu końcowym Użytkownika zapisywane są krótkie informacje tekstowe zwane „cookies”. Pliki „cookies” zawierają takie dane informatyczne jak: adres IP dotyczący Użytkownika, nazwa strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym Użytkownika, zapis parametrów i statystyki oraz unikalny numer. Pliki „cookies” są kierowane do serwera Serwisu za pośrednictwem przeglądarki internetowej zainstalowanej w urządzeniu końcowym Użytkownika.Pliki „cookies” wykorzystywane są w Serwisie w celu:
   1. utrzymania technicznej poprawności i ciągłości sesji pomiędzy serwerem Serwisu, a urządzeniem końcowym Użytkownika;
   2. optymalizacji korzystania przez Użytkownika ze stron internetowych Serwisu i dostosowania sposobu ich wyświetlania na urządzeniu końcowym Użytkownika;
   3. zapewnienia bezpieczeństwa korzystania z Serwisu;
   4. zbierania statystyk odwiedzin stron Serwisu wspierających ulepszanie ich struktury i zawartości;
   5. wyświetlania na urządzeniu końcowym Użytkownika treści reklamowych optymalnie dostosowanych do jego preferencji.
     W ramach Serwisu stosowane są dwa rodzaje plików „cookies”: „sesyjne” oraz „stałe”. „Sesyjne” pliki „cookies” są plikami ulegającymi automatycznemu usunięciu z urządzenia końcowego Użytkownika Serwisu po jego wylogowaniu z Serwisu lub po opuszczeniu przez niego stron internetowych Serwisu lub po wyłączeniu przeglądarki internetowej. „Stałe” pliki „cookies” przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików „cookies” lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika. „Stałe” pliki „cookies” instalowane są w urządzeniu końcowym Użytkownika wyłącznie za jego zgodą.   Administrator informuje, że:
   1. przeglądarki internetowe domyślnie akceptują instalowanie plików „cookies” w urządzeniu końcowym Użytkownika. Każdy Użytkownik Serwisu może dokonać w dowolnym czasie zmiany ustawień dotyczących plików „cookies” w używanej przez niego przeglądarce internetowej w taki sposób, aby przeglądarka automatycznie blokowała obsługę plików „cookies”, bądź informowała Użytkownika o ich każdorazowym zamieszczeniu w jego urządzeniu końcowym. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików „cookies” dostępne są w ustawieniach przeglądarki internetowej stosowanej przez Użytkownika Serwisu.
   2. ograniczenie stosowania plików „cookies” przez Użytkownika może ujemnie wpłynąć na poprawność i ciągłość świadczenia Usług w Serwisie.
     Pliki „cookies” zainstalowane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu mogą być wykorzystywane przez współpracujących z Administratorem reklamodawców lub partnerów biznesowych. Pliki „cookies” można uznać za dane osobowe jedynie w powiązaniu z innymi danymi identyfikującymi tożsamość, udostępnionymi Administratorowi przez Użytkownika w ramach korzystania z Serwisu. Dostęp do plików „cookies” przetwarzanych przez serwer Serwisu posiada wyłącznie Administrator. Jeśli Użytkownik nie zgadza się na zapisywanie i odbieranie informacji w plikach „cookies”, może zmienić zasady dotyczące plików „cookies” za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
   
 7. INNE WAŻNE INFORMACJE
  1. Ochrona bezpieczeństwa danych osobowychAdministrator wprowadza odpowiednie środki mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa danych osobowych Użytkownika. Bezpieczne korzystanie z Serwisu zapewniają stosowane systemy oraz procedury chroniące przed dostępem oraz ujawnieniem danych osobom niepożądanym. Ponadto stosowane przez Administratora systemy oraz procesy są regularnie monitorowane w celu wykrycia ewentualnych zagrożeń. Pozyskane przez Administratora dane osobowe przechowywane są w systemach komputerowych, do których dostęp jest ściśle ograniczony.
  2. Przechowywanie danych osobowychOkres przechowywania danych osobowych Użytkowników uzależniony jest od celów przetwarzania przez Administratora danych. Administrator przechowuje dane osobowe przez taki okres, jaki jest konieczny do osiągnięcia określonych celów, tj.:
   • przez okres prowadzenia działalności gospodarczej przez Administratora.
     W każdym z powyższych przypadków, po upływie niezbędnego okresu przetwarzania, dane mogą być przetwarzane tylko w celu dochodzenia roszczeń na tle łączących strony relacji do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia tych roszczeń na drodze prawnej.
  3. Zmiany Polityki prywatnościW celu uaktualnienia informacji zawartych w niniejszej Polityce prywatności oraz jej zgodności z obowiązującymi przepisami prawa, niniejsza Polityka prywatności może ulec zmianie. W przypadku zmiany treści Polityki prywatności, zmieniona zostanie data jej aktualizacji wskazana na końcu jej tekstu. W celu zasięgnięcia informacji o sposobie ochrony danych osobowych, Administrator rekomenduje Użytkownikom regularne zapoznawanie się z postanowieniami Polityki Prywatności.
  4. Informacje kontaktoweW celu uzyskania jakichkolwiek informacji dotyczących niniejszej Polityki Prywatności, Użytkownik może skontaktować się z Administratorem danych osobowych: OK CLINIC – PROFESSIONAL FAMILY DENTAL CARE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, Piekarnicza 3/9 80-126 Gdańsk, z wykorzystaniem następujących danych kontaktowych: rejestracja@okclinic.plPonadto istnieje również możliwość kontaktu drogą pocztową pod adresem: Piekarnicza 3/9 80-126 Gdańsk.
Ostatnia aktualizacja niniejszego dokumentu miała miejsce dnia 26.08.2019.
Save settings
Cookies settings